Zaznacz stronę

O MNIE

Dojrzałość oznacza branie odpowiedzialności za swoje życie, życie na własną rękę.                                                                                                  Fritz Perls

Kim jestem i dokąd zmierzam

Edward Szumilak – jestem zwolennikiem zmian i usprawnień. Skupiam się mocno na celu i efekcie, a udoskonalanie procesów jest moją mocną stroną. Jednocześnie uczę się zwracać uwagę i pamiętać      o potrzebach innych ludzi podczas wykonywania zadań – stanowi to dla mnie duże wyzwanie w gąszczu pokus zorientowania na cel 🙂

Pracę zawodową rozpocząłem w wieku 17 lat. Pracowałem w gospodarstwie rolnym, byłem funkcjonariuszem Straży Granicznej, sprzedawcą, strażakiem w ochotniczej straży pożarnej a także konduktorem. Mam wieloletnie doświadczenie w bezpośredniej obsłudze klienta, od kilku lat zajmuję się prowadzeniem i koordynacją szkoleń oraz rekrutacją i selekcją pracowników. Wiem, że praca jest wartością sama w sobie, jednocześnie doświadczyłem też, że może pochłonąć zbyt mocno, stać się nałogiem lub odskocznią od rzeczywistości.

Jestem pedagogiem pracy i specjalistą ds. zarządzania zasobami ludzkimi. Byłem członkiem stowarzyszenia mentorów, doświadczając obu aspektów tego obszaru: mentora i mentee. Uczę się nowego podejścia w Szkole Psychoterapii Gestalt. Jestem członkiem PTAT (Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej) oraz EATA (European Association for Transactional Analysis).

Pasjonuje mnie odkrywanie i zgłębianie moich cech i talentów. Czasem żałuję, że dopiero teraz mam odwagę i cierpliwość, aby do nich docierać. Uczę się obsługi własnych emocji, zasobów i przyjemności. Oprócz ogólnej aktywności fizycznej i odkrywania nowych niezaludnionych miejsc w górach, podróżuję również od niedawna motocyklem. Interesuje mnie literatura psychologiczna i praca warsztatowa. Lubię energię i synergię, która powstaje między ludźmi. Ważni są dla mnie bliscy oraz zdrowe relacje. Szanuję zdrowie, bo wiem, że dzięki niemu łatwiej mi będzie zrealizować marzenia.